Тетяна Логвінюк, Луцьк

Фашисти проти ромів

Tetjana Logwinjuk, Sprecherin des Vereins „Terne Roma“ in Luzk

Навесні 2018 року в Україні стався вибух насилля проти ромів, коли члени правоекстремістських організацій почали нападати на ромські поселення.
Наприкінці червня 2018 року під час одного з таких погромів  біля Львова було вбито молодого рома. Ще перед тим ми розмовляли з Тетяною Логвінюк, головою ГО «Терне-Рома» в Луцьку, на тему антициганізму в Україні.

Тетяна сказала, що ромські організації задовго до сьогоднішнього дня застерігали від спалаху агресії, коли активізувалися правоекстремістські угруповання з гаслом «Україна для українців». Кілька місяців тому неофашистська партія «Свобода» розповсюдила листівки, які закликали до «чистки суспільства». Зокрема, в них говорилося: «Асоціальні та небезпечні жебраки більше не будуть забруднювати наші міста”. Тетяна також повідомила, що влада зазвичай не проводить розслідування злочинів проти ромів, і якщо і займається ними, то лише тоді, коли їх громадська організація чинить тиск. Одна окремо взята сім’я практично безсильна. Проте тиск ззовні особливо важливий. Українська влада повинна побачити, що західні країни уважно стежать за тим, щоб такі злочини на ґрунті міжнаціональної ненависті переслідувались за законом.